Gerçek Yazılımcı

Yazılım büyülü bir meslek midir ? Herkes neden yazılımcı olamaz ?

Posted by Oğuzhan GÜMÜŞ on Temmuz 2, 2019

Öncelikle şunu söylemeliyim ben kendimi yazılımcı olarak görmüyorum daha yeni yeni java yı öğrenip Android uygulamalar yapmaya başladım. İtirafım şudur ki başlığı ilgi çekeceğini düşündüğüm için seçtim.Yazılım mesleğine duyduğum hayranlık işler zorlaşmaya başladıkca artıyor ve artık yazılımın herkesin yapabileceği bir iş olmadığını farkediyorum.

Çünkü herkes mutlu olmak istiyor keyif almak rahat olmak istiyor kimse rahat ettirmek istemiyor , diğer insanları mutlu etmeye çalışmıyor.

Farkedilmeyen mutluluk işe yaramakta saklı. Hizmetkar olmak ve hizmetini sanata dönüştürmek gerekiyor.Hizmetkar olmaya karar veren bir adam insanları nasıl mutlu edebilirim sorusunu soruyor sa kendine ve yetinemiyor sa küçük şeylerle yazılım bu adam için ne kadar zor olsa da sonun da herkesi mutlu edebilecek güçte bir meslek olarak görülüyor.

Bir yazılım dilini öğrenmek zor olabilir fakat bu eşiği aştığında öğrenmesi kolay olan mesleklerle yapılması zor olan işler kolaylaşıyor. İhraat yapmak zordur bir kıyafeti amozon ile yurt dışına satmayı denerseniz bunu görebilirsiniz. Amazon abd de şirket kurmanı istiyor Abd ise şirket kurman için vatandaşlık numarası. Fakat google play bir app yaparak koyduğun da hiç kimse karşı duramıyor.

Sabah bilgisayarı açıyorum üretmek için ve karşıma zorluklar çıkıyor problemler hatalar ve normal karşılıyorum çünkü ben problem çözücüyüm.Bırakalım yazılım hatalarını zaten bir yazılımcı insanların bir sorununu çözmek için kafa yoran bir kişi.

The Final Bölümü

Evet yazılım güzel ama bir yazılımcının kendine karşı saygısı için kilosuna ve sağlığına dikkat etmeli.

Biliyorum kendini kaybediyorsun yemek yemeği bile unutabiliyorsun belki hedefin için ölümü bile göze alıyorsun ama sen insanları mutlu etmeye çalışan zeki bilgili ve değerli bir insansın kendini koruman gerekiyor çünkü senden çok yok.

Ne kadar güçlü olduğunu güçlü olmaktan başka çaren olmadığında göreceksin KADİR KÖYMEN

O zaman dostum o göbeğini erit spor yap, çıkart karın kaslarını bu dünyada bir kere yaşıYoruz mükemmel görünmeliyiz.

Sigara Alkol Abur Cubur Hamburger Kola

Bunlar zaten yok biliyorsun, senin gibi zeki karizmatik harika bir insanlar ne yapmazlar bunları tüketmezler.

Sen harika bir insansın seni tanımıyorum ama bunu biliyorum çünkü senden başka bu dünyada kimse yok sen özel birisin. Nekadar özel olduğuna sen karar ver. Öyle güzel şeyler üret ki İnsanlar senin nekadar özel bir insan olduğunu hatırlasınlar.

İnsanları mutlu et karşında kim olur sa olsun onu nasıl mutlu edebilirim diye düşün.

Genel de insanlar kendilerini rahatca anlatmayı severler onları dinle değerli hissettir bırak konuşsun mutlu olsun.

Söylediklerim hoşuna gitti değil mi ? O zaman beni Twitter'dan . ve Youtube'den takip et lütfen.